Позаду перше коло. Яким ми бачимо футбол Ужгорода у 2020 році. ІІІ частина

Після першого кола у чемпіонаті міста Ужгорода з футболу лідирує ФК КАБ (гол. Тренер Іван Ковач), в активі якого 16 очок із 18 можливих або 88,8% від можливого. На 2 місці – ФК ЕКО – 14 очок, і на третьому – ФК «Радванка» – 13 очок.

Скоріше за все, ці три команди і розіграють комплекти нагород чемпіонату. ФК КАБ – молода команда. У її складі переважна більшість гравців віком 18-20 років. Усі добре підготовлені в технічному і фізичному плані. Недолік – відсутність досвіду. Команда у кожному матчі створює багато небезпечних моментів, але за їх реалізацією КАБ тільки третій. Головному тренеру вдалося налагодити гру в захисті (команда пропустила тільки 5 голів у шести матчах). У гравців усе в порядку з дисципліною на полі (всього 7 попереджень). Команда сильна у всіх ланках, але найсильніший все-таки захист і напад.

ФК ЕКО посідає 2 місце: команда набрала 14 очок із 18 можливих або 77,7% від можливого. ФК ЕКО – колектив досвідчених гравців. У кожній ланці команди по 2-3 добре відомі у нашому краї футбольні імена. Найсильніша ланка – півзахист, сильні – напад і захист. Слабинка команди – відсутність швидкісних виконавців. За підбором гравців із прізвищами – це явний лідер чемпіонату міста, але в матчах із ФК КАБ та ФК «Радванка», підопічні Ферія Зізича задовільнилися нічийним результатом. Саме у цих двох матчах різниця забитих і пропущених м’ячів склала 5:5. У матчах з іншими чотирма командами – 25:2, тобто досвід без молодості – це тільки півсправи. Бачимо, що ФК ЕКО легко розбирається з командами, які трохи нижчі за класом, але з командами рівними собі і які можуть регулювати, «вибухати» швидкими випадами, вони гальмують. Найбільша проблема ФК ЕКО – відсутність швидкісних гравців атакуючого плану, які можуть внести розлад у захисті суперника. Їх атаки читаються і передбачувані.

ФК «Радванка». Після першого кола команда посідає третє місце у турнірній таблиці. Набрано 13 очок із 18 можливих або 72,2% від можливого. У кожному поєдинку підопічні Юрія Бучка забивають у середньому по 4 голи у ворота суперників, що є другим показником у лізі. Попускають по 1,1 гола за матч. «Радванка» «лідер» за картками, що виглядає досить дивно. Більшість покарань – за розмови з арбітром, а це компенсація високовікових гравців при недостатній фізичній готовності. У «Радванки» найсильніша ланка – напад. Сильна і захисна. Трохи слабша у порівнянні з першими двома лінія півзахисту. У команді багато досвідчених, добре відомих гравців. Є молодь, якій ще десь не вистачає досвіду. У матчах з рівними собі «Радванка» набрала всього 1 очко з 6 можливих або 16,6% від можливого. Якщо в середньому «Радванка» забивала по 4,0 гола у кожному матчі, то в іграх із КАБ та ЕКО всього по 1 голу за гру, а пропускала з цими командами 1,5 гола за гру.

ФК «Вопак» – середняк чемпіонату міста. Скоріше за все, команда не буде боротися за медалі, але і останній рядок у турнірній таблиці їм не загрожує. Із лідируючою трійкою «Вопак» не набрав жодного очка, а співвідношення м’ячів – 1:15. Із командами нижньої частини турнірної таблиці набрано 9 очок із 9 можливих із різницею забитих і пропущених м’ячів 9:2. У 6 матчах І кола «Вопак» провів у ворота суперника 10 голів або по 1,66 гола за гру, а пропустив 17 або по 2,83 гола за матч. Набрано 9 очок із 18 можливих, що дорівнює 50% від можливого. Найсильніші ланки у команди – захист і півзахист. ФК «Вопак» – команда з характером. Не любить програвати, «б’ється» на кожному клаптику поля. Морально-вольових якостей у матчах із командами лідируючої трійки не вистачило, а ось із нижньої частини турнірної таблиці їм вистачило майстерності.

Внизу турнірної таблиці знаходяться три команди: ФК ФК «Prevention», ФК «Турбогаз» та ФК «Будівельник». Якщо «Турбогаз» і «Будівельник» – новачки чемпіонату міста, то ФК «Prevention» – досвідчений колектив. Правда, в команді багато молодих гравців, яким не вистачає досвіду. Не всі футболісти старшого віку є лідерами. Із командами лідируючої трійки підопічні Івана Матьовки та Мілана Гартмана очок не набрали, а різниця забитих і пропущених м’ячів становить 2:14. Із рівними собі набрано 4 очки з різницею м’ячів 5:5. Реалізація гольових моментів явно не на висоті. Краща лінія у команді – півзахист. Забито у ворота суперників 7 голів або 1,1 гола за гру. Пропущено у свої ворота 19 голів або 3,16 гола за гру. Набрано 4 очки із 18 можливих або 22,2%. Спостерігаючи за грою команди, складається враження, що чемпіонат міста для ФК «Prevention» тільки підготовчий етап до змагань вищого рівня. Ще відомий ФК «Prevention» в Ужгороді тим, що у їхньому складі виступають два темношкірі гравці – Ісак Бакура та Масс Лайє. До речі, Ісак Бакура – кращий бомбардир команди. На його рахунку 4 забиті м’ячі, а це більше половини голів, які провела вся команда.

ФК «Турбогаз». Команда під такою назвою давно не виступала в чемпіонаті міста. Але те, що вона є – чудово. У команді багато хороших гравців, але їм явно не вистачає ігрового досвіду. «Турбогазівці» дуже добре провели першу половину першого кола, але повністю провалили другу. У першій частині кола вони набрали 4 очки із 9 можливих із співвідношенням м’ячів 6:6. У цей період команда дала бій лідеру ФК КАБ, поступившись із рахунком 1:3. У другій частині кола набрано 0 очок і співвідношення забитих і пропущених м’ячів склало 2:23. Скоріше за все, гравці просто підсіли фізично. («Турбогаз» по неділях виступає у чемпіонаті Ужгородського району). По дві офіційні гри у тиждень для гравців, в яких недостатньо досвіду і які повністю віддаються грі у кожному матчі, у яких не закладено базу фізичних кондицій, виявилося завищеним навантаженням.. У І колі команда провела у ворота суперників 8 голів або 1,33 гола за гру, а пропустила у свої 29 або 4,83 гола за гру. ФК «Турбогаз» набрав 4 очки із 18 можливих або 22,2%. Найсильніша ланка у команди – півзахист та напад. Гравець команди Ерік Івашко входить до списку кращих бомбардирів чемпіонату. На його рахунку 4 забиті м’ячі.

ФК «Будівельник». У команді зібрані справді непогані гравці, але 90% із них не виступали в офіційних матчах. У футболістів різний рівень фізичної готовності. Є серйозні проблеми з тактичною підготовкою, але найбільша проблема – ігрова дисципліна. Втративши м’яч, гравець припиняє боротьбу і може не повертатися назад. Частина футболістів ще не розуміють, що не можна залишати за спиною гравця суперника у штрафному майданчику, частина не «читає» гру. Ще не налагоджено відповідної підстраховки партнера. На все потрібний час. Досвід набувається саме через нього. Команда тренується, то ж прогрес очевидний. Більшість матчів чемпіонату «Будівельник» провів дуже непогано, але окремі частини таймів були просто провалені. Наприклад, у матчі з ЕКО з 24 по 27 хв. – 2 голи пропущено, із 60 по 77 хв. – три голи пропущено. У матчі з КАБ із 62 по 79 хв. – 5 голів пропущено. У матчі з ФК «Турбогаз» із 6 по 26 хв. – 3 голи пропущено. Це тільки підтверджує проблеми ігрової дисципліни. Друга велика проблема команди – реалізація створених моментів. Гравці створюють по 7-8 дуже небезпечних моментів за гру, а реалізується від сили один. У чому причина? Хлопці просто грали футбол у своє задоволення. Швидкості були значно нижчі. У чемпіонаті швидкості значно вищі і на футбольні прийоми затрачають значно менше часу. У гравців «Будівельника» не вистачає досвіду і замість швидкісних дій виникає поспішність, що і приводить до зриву реалізації гольових моментів. Третя причина невдач, як не дивно, висока індивідуальна майстерність гравців поки що не переросла у командну. Але на все потрібний час. Найсильніша ланка – захист. Поки що команда очок не здобула, але була дуже близькою у матчах з ФК «Prevention», «Вопаком», «Радванкою» та «Турбогазом». Дуже непогано команда зіграла з КАБ та ЕКО, але провальні окремі частини ігрового часу звели їх зусилля нанівець. ФК «Будівельник» у І колі провів у ворота суперника 6 голів або забивав у кожному матчі по 1 голу. Пропустили у свої ворота 24 або по 4 голи за гру. Команда дуже відповідально відноситься до кожного поєдинку і тому виникає впевненість, що очки наберуться обов’язково. Це тільки справа часу.

У футболі побутує думка, «Воротар – це півкоманди». Слід зазначити, що голкіпери у першому колі відіграли дуже добре. У кожній команді– відмінні стражі воріт. Ерік Гречка, Олександр Костик у ФК КАБ, Андрій Ізай, Дмитро Кашка у ФК ЕКО, Юрій Славік, Костянтин Марко у ФК «Радванка», Анатолій Лагоцький, Віталій Лісняк у ФК «Вопак», Юлій Антал у ФК «Prevention», Микола Мицьо, Анатолій Шован у ФК «Турбогаз», Віталій Коціпак, Євген Петюшкін у ФК «Будівельник» заслужили на добре слово.

Чемпіонат міста Ужгорода, не зважаючи на всі проблеми, які виникають, проходить на високому рівні. Хочеться побажати голові Асоціації футболу Ужгорода Василю Гомонаю та його команді так тримати і не опускати планку у своїй роботі.

Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ

1032

Будьте прешим. Залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна пошта не буде опублікована


*