Великий футбол повернувся в Ужгород. Огляд 1 туру

Кілька років обласний центр нашого краю жив без великого футболу. Тільки у 2019 р. в Ужгород повернувся професійний футбол. На 2020 рік планувалося повернути аматорський футбол. Але пандемія коронавірусу змінила всі плани на рік.

У липні відбулись Загальні збори федерації футболу м. Ужгород, на яких було ухвалено рішення провести чемпіонат міста, Кубок стадіону «Авангард», чемпіонат міста серед ветеранів +40 та чемпіонат міста серед ветеранів +50 (на міні-майданчиках).

Цього тижня стартував чемпіонат. Матчі проводяться на полях стадіонів «Авангард» та «Автомобіліст». Поля просто ідеальні і грати на них одне задоволення. Готовність взяти участь у чемпіонаті виявило 10 команд, але заявки подали сім. Якщо врахувати, що кілька років обласний центр жив без футболу, то показник дуже хороший, правда, ми пам’ятаємо коли в місті були дві ліги і команд було більше 30-ти. Слід віддати належне керівникам клубів – учасників чемпіонату, які з порозумінням віднеслись до нововведення нового керівництва міського футболу. Співпраця налагодилась. Готовність надати допомогу виразило керівництво міської влади. На сьогодні вже зрозуміло, що футбол в Ужгороді буде.

Першими на футбольне поле вийшли команди ФК ЕКО та ФК КАБ. Перед початком матчу гравців та арбітрів привітали Ужгородський міський голова Богдан Андріїв та голова Асоціації футболу Ужгорода Василь Гомонай. Сама гра видалась напрочуд видовищною та напруженою. Вразила майстерність і велика воля до перемоги гравців. Не зважаючи на сильну жару, темп гри був високий. Десь у завершальній стадії краще виглядали гравці ФК КАБ. Саме краще завершення атак і дозволило підопічним Івана Ковача на 36 хв. відкрити рахунок. У другому таймі на 53 і 70 хв. двічі відзначився Руслан Соскида. Рахунок 3:0 заспокоїв гравців КАБа і десь у цьому є закономірність. Та зовсім іншої думки були підопічні Федора Зизича. На 87 хв., фантастичний за видовишністю гол, ударом у падінні через себе забиває Ярослав Мудра. На 89 хв. Іван Скунзяк реалізує пенальті, а ще через хвилину зрівнює рахунок – 3:3.

Наступного дня дощ не вщухав весь день і було вирішено матч команд ФК «Prevention» – ФК «Турбогаз» провести на штучному полі стадіону «Авангард». Як бачимо непогода не накладає відбиток на якість футбольного поля. Гра проходила з перемінним успіхом. Початок гри був за господарями поля, але реалізувати перевагу в забиті м’ячі їм не вдалося. До середини тайму «Турбогаз» гру вирівняв, а на 24 хв. мали реальний шанс відкрити рахунок, але Михайло Чутора не зміг переграти з одинадцятиметрової позначки Юлія Антала. Та все ж перед свистком на перерву Віталій Палканинець зумів вивести «Турбогаз» уперед. Початок другого тайму знову був за «Prevention». На 53 і 60 хв. Ісак Бакура і Микола Іванчо провели два м’ячі у ворота «Турбогазу». Але знову турбогазівці вирівнюють гру, а після удару Василя Романа на 74 хв. і рахунок на табло. Боротьба тривала до фінального свистка, але забитих м’ячів ми більше не побачили.

У третьому поєдинку 1 туру зустрілись команди ФК «Вопак» та ФК «Будівельник». «Вопак» – старожил міських чемпіонатів, «Будівельник» – дебютант. У цьому поєдинку інтрига зашкалювала. Уже на 2 хв. Василь Місяйло, після чудового проходу по центру вивів «Будівельник» уперед. Майже до кінця першого тайму будівельники контролювали гру. Під кінець тайму вони трохи скинули оберти і цього було достатньо, щоб підопічні Ярослава Рущака перехопили ініціативу. На 41 хв. В’ячеслав Куцик рахунок зрівняв. Другий тайм почався з атак «Будівельника». Було змарновано кілька хороших нагод. На 57 хв. Андрій Бокотей не реалізував пенальті (Віталій Лісняк парирував удар Бокотея). Чи не реалізований пенальті, чи, можливо, втома далася взнаки, але «Вопак» перехопив ініціативу і Василь Рущак на 76 хв. виводить свою команду вперед. В останні 15 хв. «Будівельник» мав нагоди зрівняти рахунок, але нагод збільшити його у «Вопака» було більше.

Таким чином після першого туру ФК «Вопак» очолив турнірну таблицю чемпіонату міста Ужгорода. Що показали матчі 1 туру? У командах багато висококласних гравців. Матчі туру проходили справді цікаво, видовищно, інтрига неймовірна. Відчувається, що жителі міста засумували за грою мільйонів. Нове керівництво футбольної асоціації підняло планку значно вище і дуже добре, що команди сприйняли це з порозумінням. І дуже добре, що влада міста готова до співпраці з футбольною громадою. Вона обов’язково дасть хороший результат.

Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ

P.S. Карантинні вимоги обов’язково повинні виконуватися учасниками змагань.

Футбольні клуби забезпечують опитування на наявність симптомів респіраторної хвороби, вимірювання температури тіла перед кожним тренуванням та кожним матчем для учасників матчу, офіційних осіб матчу та осіб, що забезпечують організацію спортивних змагань.

На стадіоні організатором матчу повинно бути забезпечено: мінімальний контакт учасників та організаторів футбольних матчів; наявність спиртовмісних антисептиків з концентрацією активнодіючої речовини понад 60 % для ізопропілових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів для обробки рук перед або всередині кожного приміщення; дезінфекцію спиртовмісними розчинами поверхонь у всіх роздягальнях, медичних та допінг-кімнатах на стадіоні. Дезінфекція повинна бути завершена за 1 годину до тренування і 3 години до матчу; обробку спиртовмісним антисептиком дверних ручок, кнопок ліфтів, вимикачів тощо кожні 30 хвилин; наявність окремих додаткових контейнерів для збору, зберігання та утилізації засобів індивідуального захисту; використання персоналізованих пляшок для напоїв. Заборонено обмінюватись особистими речами (рушники, халати тощо) з іншими гравцями; провітрювання усіх приміщень кожні 3 години протягом 15 хвилин.