ФОТО. «Відкриті уроки футболу» в Ужгороді у День захисту дітей

До його організації та проведення разом з Українською асоціацією футболу та Закарпатською асоціацією футболу долучилося і керівництво області.

«Цей івент відбувся для дітей, які вимушено переїхали на Закарпаття, тікаючи разом із сім’ями від війни», – зазначив очільник краю Віктор Микита, додавши, що уроки провели в межах проєкту, який ініціювала Українська асоціація футболу.

За його словами, мета заходів – надати психосоціальну підтримку дітям через соціальний інструмент гри та відкриті футбольні івенти, що об’єднують ці цільові групи дітей із місцевою молоддю.

«У межах проєкту закарпатські школи отримали велику кількість спортивного інвентарю для проведення футбольних заходів, а кожна дитина, яка брала участь, отримала в подарунок футболку й диплом учасника», – наголосив керівник ОВА.

У заходах також взяли участь заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк, заступник міського голови Ужгорода, голова Ужгородської міської асоціації футболу Василь Гомонай, голова Закарпатської асоціації футболу Іван Дуран, координатор проєкту від УАФ Євгеній Столітенко, член Координаційного центру УАФ Віталій Данильченко.

Скоординували всю роботу місцевих волонтерів заступник голови, виконавчий директор Закарпатської АФ Віктор Наскалов, старший інструктор АФ Анастасія Пензова, директор Ужгородської СДЮШОР з футболу Вадим Дьордь.

Чудові футбольні майстер-класи для дітей 14 навчальних закладів Ужгорода, серед яких було дуже багато дітей-ВПО, провели відомі тренери і в минулому футболісти як от Олег Допілка. Психологічний напрям проєкту успішно реалізувала Валерія Драгунова, а запальну розминку для всіх дітей провела фітнес-тренерка Катерина Дзямко.

Під час заходів родинам ВПО було надано велику кількість гуманітарних наборів в межах проєкту (медичні, харчові, предмети першої необхідності).

На наступний день до заходів долучаються також діти Ужгородського району області.

Графік «Відкритих уроків футболу» постійно поновлюється:

20–21 травня – Хмельницька обл., Дунаївці;

21–22 травня – Чернівецька обл., Новоселиця;

23–24 травня – Тернопільська обл., Бучач;

26–27 травня – Тернопільська обл., Залізці;

26–27 травня – Хмельницький;

27–28 травня – Чернівці;

1-2 червня – Ужгород;

2–3 червня – Львівська обл., Соснівка;

3–4 червня – Закарпатська обл., Хуст;

8–9 червня – Івано-Франківськ;

11–12 червня – Івано-Франківська обл., Надвірна;

28–29 червня – Рівненська обл., Острог.

Інші громади, які приєдналися до проєкту (дати очікуються):

Львівська обл., Стрий / Моршин;

Рівне.

Усі заходи проєкту проводяться за погодженням з обласними військовими адміністраціями.

Нагадаємо, що у квітні в 7 регіонах – учасниках проєкту були проведені спеціальні підготовчі тренінги для волонтерів.

Загальна мета проєкту «Відкриті уроки футболу» – сприяти захисту дітей ВПО, дітей без супроводу, дітей-сиріт та інших незахищених дітей, які постраждали від війни та були вимушені переселитися на Західну Україну (на разі проєкт реалізуватиметься у 7 регіонах – Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій і Чернівецькій областях).

На додаток до загальної мети проєкт має три конкретні цілі:

– надати невідкладну гуманітарну допомогу (лікарські, харчові та непродовольчі товари) дітям ВПО та їх родинам);

– надавати психосоціальну підтримку дітям через потужний соціальний інструмент масового футболу, через гру та «відкриті» футбольні заходи, що об’єднуватимуть вказані цільові групи дітей з місцевими дітьми;

– надавати матеріально-технічну та моральну підтримку об’єднаним футболом крос-секторним мережам проєкту в західних регіонах України в їхніх зусиллях допомогти ураженим цільовим групам дітей.

Міжнародні донори та партнери проєкту – New Democracy Fund (Данія), Common Goal (Німеччина), Cross Cultures Project Association (Данія).

УАФ, Фото ЗАФ

162

Будьте прешим. Залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна пошта не буде опублікована


*